Rezerwat Przyrody Broken Head, jeden z ukrytych klejnotów Australii

IMG_9670

Rezerwat przyrody Broken Head obejmuje wspaniałe cyple ze stromymi zboczami lasów, zaciszne plaże i urocze zatoczki. Ta wyjątkowa strefa przybrzeżna zachowuje to, co pozostało z gęstych subtropikalnych lasów deszczowych, które kiedyś dominowały na północnym wybrzeżu Nowej Południowej Walii.

Gdzie to jest?

Broken Head położone jest w północnej części Nowej Południowej Walii w Australii, około 9 kilometrów na południe od Przylądka Byron, najbardziej wysuniętego na wschód punktu Australii.

Screen Shot 2018-08-27 at 01.47.52Rezerwat Broken Head oferuje jedne z najbardziej zacisznych i zachwycających plaż w Zatoce Byron. Aby dostać się do Broken Head, można wybrać się na spacer wzdłuż plaży Tallow Beach (godzina plus), albo podjechać samochodem co zajmuje około 15 minut.

Co zobaczyć?

Spektakularna sceneria rezerwatu przyrody Broken Head i piesze szlaki wzdłuż poszarpanych bazaltowych cypli porośniętych gęstą roślinnością, prowadzą do wspaniałych widoków oceanicznych i rajskich zatoczek.

IMG_5138.JPG
W oddali widać Byron Bay, najbardziej wysuniętą na wschód część Australii

Plaża Broken Head  plasuje się w czołówce dwudziestu najlepszych plaż Australii, a ze względu na swoją izolację, przez długi czas nie była nawet na radarach turystów.

 

IMG_5014
Widoki na szlaku Three Sisters

Szlak Three Sisters z widokiem na Kings Beach to najlepsze miejsce nie tylko do spacerów, ale do siedzenia i kontemplowania naturalnego piękna wokół. Oprócz oceanu i surferów, można tam obserwować delfiny, wieloryby i sporo ptaków. Orły bieliki szybują wzdłuż klifów, od czasu do czasu zanurzając się w morzu, aby wyłowić rybę.

IMG_4993

IMG_5076
Kings Beach

 

Kings Beach to idylliczna plaża w kształcie podkowy z kamienistymi skałami po obu stronach. Wzdłuż plaży znajduje się duża ilość drzew Pandanus, zapewniająych niezbędny cień i ochronę przed słońcem.

Ciężko znaleść to cudo w jakimkolwiek przewodniku turystycznym, a przyjmuje się tam nawet nagich gości. Dla wszystkich, którzy szukają miejsc dla nudystów punkt idealny.  

Wiedzieliście, że na przykład w Queensland nagie plażowanie jest nielegalne? 

Jeśli planujecie spędzić tam dłuższy czas to polecam dobrze się przygotować i zaopatrzyć w krem do opalania (Jak zrobić naturalny krem z filtrem? Kliknij tutaj), dużo wody, kapelusz, ręczniki i coś do jedzenia. W pobliżu nie ma żadnych sklepów. 

IMG_5001

IMG_5627
Blue Dragon. Jadowity ślimak morski, znany również jako błękitny anioł, czy morska jaskółka. Piękny, ale najlepiej unikać kontaktu 🙂

Szczerze! Tego miejsca nie da się zapomnieć i pomimo, że odwiedziliśmy kilka niesamowitych plaż podczas naszej podróży po Australii, to ta utkwiła w naszych sercach najmocniej. Nie tylko ze względu na jej piękno, ale też spokój i magiczny klimat.

 

IMG_5140
Kemping Broken Head Holiday Park

Gdzie się zatrzymać?

Niedaleko rezerwatu i szlaku Three Sisters prowadzącego do Kings Beach, znajduje się bardzo przyjemny kemping, skąd spacerkiem na plażę można dojść w minutę.

Broken Head Holiday Park – więcej tutaj

Będąc w okolicy Byron nie pomijajcie tej perełki. Szczególnie jeśli lubicie kontakt z naturą i ucieczkę od zgiełku. Naprawdę trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do odwiedzenia niż Broken Head.

Do następnego i udanych podróży!

 

Byron Bay Australia | Co warto zobaczyć?

1 Comment

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.