3 rzeczy, za które od razu pokochasz Australię

IMG_8824

Świat miał zawsze wrażenie, że Australia jest niezwykła. Prawda jest taka, że znaczna część kontynentu jest niewygodna do życia czy zamieszkania. Jakie są zatem powody, dla których ludzie tak bardzo kochają ten kraj?

Pogoda

To chyba nikogo nie zdziwi. Pogoda znajduje się na pierwszym miejscu. Jest jednym z głównych powodów dla jakiego ludzie z całego świata zjeżdżają do Australii.

Długie lato i krótka zima pozwala nacieszyć się słońcem i błękitnym niebem.

Dodatkowo wszystko jest tak przemyślane, żeby jak najwięcej czasu spędzać na zewnątrz. Infrastrktura dostosowana do naszych potrzeb. Parki z placami zabaw, siłownie plenerowe, toalety, przebieralnie, prysznice, laguny, baseny, ścieżki rowerowe. Do tego ławeczki ze stolikami i publiczne grille elektryczne w wielu miejscach, w razie gdyby ktoś zgłodniał. Wszystko bezpłatne!

IMG_9490

Różnorodność

Od tundry, przez pustynie, po parujące lasy deszczowe i najpiękniejsze plaże. Palmy, egzotyczne kwiaty i zwierzęta, których nie można spotkać nigdzie indziej. Cuda natury jak Wielka Rafa Koralowa, Uluru, Dwunastu Apostołów.

Różnorodność na każdym rogu, w każdym stanie i w każdym kierunku.

Australijczycy dbają o naturalne piękno swojego kraju, dlatego sporo jest tutaj obszarów objętych ochroną parków narodowych. Niektóre z najbardziej znanych parków  w kraju to Kakadu, Park Narodowy Uluru-Kata Tjuta lub Park Narodowy Great Sandy, na którym znajduje się Wielka Wyspa Piaszczysta (wyspa Fraser, Fraser Island). Oferujące turystom szereg atrakcji czy noclegi.

 

 

W Australii żyje też wiele niezwykle różnorodnych gatunków zwierząt, których w naturalnych warunkach nie można spotkać nigdzie indziej na świecie.

Od uroczych koali i olbrzymich kangurów, po przerażające krokodyle i pająki. Niezwykle rzadkie gatunki jak dziobak (jedyny jadowity ssak) i wombaty, które robią kwadratowe kupy. Nie zapominając o pięknych ptakach, w tym papugach, które w Europie podziwiamy głównie w klatkach. Tutaj spacerują sobie po trawniku, albo wydzierają się od rana na pobliskiej palmie. A oprócz tego oczywiście delfiny, wieloryby, psy dingo, emu. Lista jest długa.

IMG_7948

Plaże i Ocean

Gdyby ktoś planował odwiedzić wszystkie plaże w Australii, zajęłoby to 27 lat!

IMG_6052

Ponad 80% Australijczyków mieszka w okolicach wybrzeża. Nie trzeba jechać daleko na wakacje. W ogóle nie trzeba daleko jechać.

Niezależnie od tego czy szukasz miejsca do popływania, surfingu, nurkowania, łowienia ryb czy ulepienia zamku z piasku, to wszystko czeka na ciebie na wyciągnięcie ręki. Codziennie!

Australia ma w sobie coś naprawdę czarującego. To fantastyczny kraj zarówno do odwiedzenia, jaki i do życia. Oczywiście jak wszędzie, są też minusy, ale o tym innym razem.

Udanych podróży!

☼ ☼ ☼

Whitehaven Beach | Najpiękniejsza plaża w Australii

5 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.