Whitehaven Beach | Najpiękniejsza plaża w Australii

IMG_1560

Whitehaven Beach w 2016 roku została uznana przez społeczność TripAdvisor za najpiękniejszą plażę w Australii i jedną z 5 najlepszych na świecie. I nie ma się czemu dziwić. To naturalne i niezakłócone piękno małych zatoczek, błękitnej laguny i pudrowych piasków tylko czeka na odkrycie.

IMG_3146
Źródło: pixabay.com

Brama do Wielkiej Rafy Koralowej i jeden z najbardziej pożądanych wakacyjnych kierunków, odwiedzanych przez ponad 500 000 turystów każdego roku.

Wyspy Whitsundays

Whitsundays to zbiór, który według oficjalnych źródeł obejmuje 74 tropikalne wyspy położone w samym sercu Wielkiej Rafy Koralowej u wybrzeży Queensland. Większość jest niezamieszkana, a 70% obszaru znajduje się pod ochroną parku narodowego.

Raj dla wszystkich a szczególnie dla żeglarzy, płetwonurków, wielbicielu snorkelingu i łowienia ryb.

IMG_1550IMG_1559IMG_1557

Krótki spacer wgłąb największej wyspy Whitsunday, prostym 20-minutowym szlakiem doprowadzi was do punktu widokowego na plażę Whitehaven.

Tongue Point pozwala spojrzeć na Whitehaven Beach w całości. Można tam zaobserwować zmieniający się krajobraz, turkusowe wody i ruchome piaski podczas odpływu.

Z Tounge Point można dalej wyruszyć szlakiem Hill Inlet na kolejny malowniczy spacer i podziwiać tropikalne krajobrazy tego wyjątkowego miejsca.

Whitehaven Beach

Cudowny odcinek nieskazitelnej plaży rozciągnięty wzdłuż wschodniej strony wyspy Whitsuday.

Piasek na tej rajskiej plaży jest jednym z najczystszych na świecie i doskonale kontrastuje z turkusowo-niebiskim odcieniem wody.

Wysoka zawartość krzemionki sprawia, że pomimo panujących w sezonie upałów, piasek zbytnio się on nie nagrzewa. Do tego ziarna są wyjątkowo drobniutkie, co powoduje, że jest niezwykle miękki. Prawie jak cukier puder.

IMG_8830

7 kilometrów nieprzerwanej przyjemności, boso po mięciutkiej plaży z widokiem na najczystszą, błękitną wodę jako można sobie tylko wyobrazić. Nie ma tutaj potrzeby Photoshopa, wszystko co widać na zdjęciach wygląda tak samo, albo jeszcze lepiej w rzeczywistości.

Krystalicznie czysta woda tętni życiem. To tam po raz pierwszy z bliska zobaczyłam małego rekina! Oprócz rekinów pływają tam małe rybki, płaszczki i meduzy. Te jadowite niestety też. Każdy kto ma jednak ochotę popływać w tych tropikalnych wodach dostanie specjalną piankę dla ochrony.

IMG_9672

To naprawdę wyjątkowe miejsce, które bardzo chciałam odwiedzić i żałuję tylko jednego, że nie zostałam tam na dłużej. Jeśli macie taką możliwość to polecam poszukać noclegu i zatrzymać się na kilka dni. Wyspy oferują szeroki wybór noclegów od spania pod namiotami do luksusowych resortów. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

20171027_150802

Ja tam jeszcze wrócę! Dajcie znać co sądzicie o tym rajskim miejscu? Może ktoś już był, albo niebawem się wybiera?

Udanych podróży!

☼ ☼ ☼

Różowe Jeziora w Australii

Gdzie jest BAR z filmu Krokodyl Dundee?

2 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.