Gdzie na pewno spotkasz misia koala w Australii? | Cleland Wildlife Park Adelaide

Jednym z marzeń podróżników odwiedzających Australię poza odwiedzeniem opery w Sydney czy też zachodem słońca nad 12 Apostles (Great Ocean Road),  jest oczywiście zdjęcie z misiem koala i kangurem.  

Dzikich zwierząt w Australii żyje sporo (z przewagą kangurów) i można na nie bardzo łatwo natrafić, szczególnie jeśli podróżuje się po terenach oddalonych od dużych miast i rezerwatach przyrody. 16 Ciekawostek o Australijskim Koala | Gdzie występują, co jedzą, ile śpią?

W Sydney, Brisbane, Adelaide czy Gold Coast szanse na spotkanie zwierząt w ich naturalnym środowisku są raczej marne, aczkolwiek przy odrobinie szczęścia istnieje taka możliwość. Najczęściej będą to jednak pająki (hehe), a nie koala.

Pytanie zatem gdzie najszybciej takiego zwierzaka spotkać? A jeszcze lepiej przytulić, nakarmić, pomiziać i żeby nie uciekł jak podejdziemy z aparatem? Miejsc jest kilka, ale najpewniejszym jeśli chodzi o same zdjęcia są parki z dzikimi zwierzętami, jak ten w Adelaide, albo po prostu zoo.

W zależności od stanu, w parkach będą obowiązywały różne reguły, ceny też będą się różnić. Na przykład w Nowej Południowej Walii jest zakaz dotykania koala, a w Parku Cleland w Adelaide zdjęcie z koalą jest za darmo, płaci się tylko za wstęp do parku $25 od osoby dorosłej i trzeba odstać swoje w kolejce do misia. Zdjęcie zrobi wam opiekun koali waszym sprzętem (aparat, telefon). Dla porównania w Gold Coast w zeszłym roku cena to $25 za zdjęcie (drukowane na miejscu) + dodatkowo sam bilet wstępu do parku.

Zdjęcie z misiem koala

Poniżej zostawiam linki do parków w różnych stanach, gdzie można będzie spotkać australijskie zwierzaki i cyknąć sobie focie. Najlepiej przed wybraniem się do takiego miejsca zapoznać się z zasadami i cenami  bezpośrednio na stronie parku czy też zoo.

Queensland:

Gold Coast – Crumbin Wild Life Sanctuary 

Brisbane – Lone Pine Coala Sanctuary

Port Douglas – Wild Life Habitat

Sunshine Coast – Australia Zoo (Steve Irwin założyciel)

Nowa Południowa Walia: 

Sydney – Wild Life Sydney Zoo,  Koala Park Sanctuary

Australia Południowa:

Adelaide Hills – Cleland Wild Life Park

George Wild Life Park – 40 minut od centrum Adelaide

Australia Zachodnia:

Perth – Caversham Wildlife Park 

IMG_1317.JPG
Oczywiście ja też o takim zdjęciu marzyłam. Tutaj druga okazja w życiu w paku Cleland w Adelaide z koalą o imieniu Murry. Pierwszy raz w Queensland miałam okazję trzymać misia na rękach, ale wiem że je to bardzo stresuje, dlatego zdecydowanie wolę taką formę kontaktu, kiedy miś coś tam sobie zajada i ma wszystkich w nosie.

W parkach spotkać można, poza misiami koala zawieszonymi na drzewach w różnych śpiących pozach, wiele kangórów z różnych obszarów Australii (14 Ciekawostek o Kangurach + Czy są niebezpieczne?), wallabie,  wombaty, dziobaki, strusie, psy dingo i inne występujące tylko w Australii zwierzaki.

 

Większość takich miejsc daje wiele swobody w obcowaniu ze zwierzętami, można na przykład zaraz przy wejściu kupić przeznaczony dla kangurów pokarm i je tam dokarmiać.

Dodatkowo warto też wiedzieć, że zwierzęta są w zagrodach, więc wchodząc do nich możecie stanąć twarzą w twarz z olbrzymim kangurem czerwonym czy też strusiem. Są one wyluzowane, więc bez obaw, że coś nam zrobią, jednak jak zawsze w przypadku dzikich zwierząt należy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek.

IMG_1132
Ten maluch kręcił się pod nogami, a później zlizywał kawałek rozdeptanej czekolady na chodniku 🙂

Wiele mniejszych zwierzaków biega sobie wolno, więc warto czasami spoglądać też pod nogi.

Przeżycia są niesamowite i niezapomniane, szczególnie kiedy widzimy te wszystkie słodkie stworzonka na własne oczy po raz pierwszy. Po raz drugi też… i trzeci…

Do następnego!

Magi ☼

IMG_1217

IMG_0326IMG_0358

IMG_0479
Struś, kangury i Europejka
IMG_0459
Gorąco, to wszystkim pić się chce!

IMG_0440

IMG_0340
Dingo
IMG_0432
Tutaj przedstawiciel kangurów z Kangaroo Island, który pomylił mój palec z jedzeniem. Ale był bardzo delikatny 🙂

IMG_1218

 

 

 POPRZEDNIE WPISY

6 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.