Gdzie jest BAR z filmu Krokodyl Dundee?

IMG_0362 2IMG_2711 2

Walkabout Creek Hotel, McKinlay, Queensland

McKinlay to malutka miejscowość, która znana jest jedynie z hotelu Walkabout Creek Hotel. Pierwotnie znany jako Federal Hotel zbudowany w 1900 roku, hotel i pub użyte były w  kultowym już filmie Paula Hogana “Crocodile Dundee”. 

Read in English | Where is the pub that was in Crocodile Dundee?

Co prawda akcja filmu rozgrywa się w parku narodowym Kakadu, który znajduje się w Terytorium Północnym, ale film nagrywany był właśnie tutaj, w Queensland.

IMG_0355 2IMG_2662IMG_2658

Jedną rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że Główny Bar, który zobaczycie zaraz po wejściu do htelu nie jest barem z filmu. Orginalny bar znajduje się z tyłu hotelu, kierujcie się w stronę toalety, tam też jest wyjście prowadzące do tylnych drzwi.

Inną rzeczą, którą należy wiedzieć, jest to, że hotel nie znajduje się w pierwotnym miejscu, ponieważ został przeniesiony kilka lat temu, kiedy główna autostrada McKinlay została uszczelniona bitumem.

McKinley to dobry przystanek w drodze z Darwin do Brisbane lub odwrotnie. Około 228 km od miejscowości Mount Isa (2h 30min). Jeśli wybierasz się z Brisbane to około 420 km wzdłuż autostrady Landsborough.

Screen Shot 2018-02-25 at 09.32.09

IMG_2637 2

A teraz najważniejsze – Jak zamówić piwo?

Dla nas był to pierwszy raz, kiedy spotkaliśmy się ze słowem  “schooner” (szkuner?) odnoszącym się do rozmiaru pokala. W Australii bowiem obowiązuje inne nazewnictwo i rozmiary niż w Wielkiej Brytanii. Więc jeśli chcecie duże piwo to trzeba zamawiać “imperial pint” (pint znany z UK) albo “schooner” (285 ml).

IMG_2685 2IMG_2666

Przed samym hotelem rownież znajdziecie kilka ciekawych eksponatów z filmu. Na pewno świetna i niepowtarzalna okazja do zrobienia paru zdjęć pamiątkowych, jeśli będziecie w okolicy. Szczególnie dla fanów Korkodyla Dundee!

Spokojnych podróży!

Na bieżąco

INSTAGRAM @sunshine_magi

TWITTER @sunshine_magi

PINTEREST @sunshine_magi

 

POPRZEDNIE

Uluru, Święta Skała Aborygenów | 20 Ciekawostek + Zdjęcia

Życie w Australii #1 | Poszukiwania Mieszkania

14 Ciekawostek o Kangurach + Czy są niebezpieczne?

 

3 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.