Większość robi to źle. A ty w jaki sposób używasz wyobraźni?

To potężna energia z której większość z nas nie zdaje sobie nawet sprawy. Dostępna codziennie, o każdej porze dnia, w każdej chwili i to całkowicie za darmo.Wyobraźnia, dalekowzroczność, przenikliwość, fantazja, inwencja, perspektywiczne myślenie, twórcza postawa, wyobrażenie, kreatywność… Określeń jest wiele, podobnie jak wiele jest osób, które używają tej siły w niewłaściwy sposób.

Wiesz, że w rzeczywistości ty sam tworzysz każdą chwilę w swoim życiu wyobrażając ją sobie? Świat w jakim żyjesz, wszystko w co wierzysz, jest wyłącznie wytworem twojego umysłu.

Możliwe, że nigdy nawet o tym nie pomyślałeś. Ludzie przez większość czasu skupiają swoje myśli na tym czego w życiu nie chcą, czego się obawiają. Nie chcę zachorować, nie pojadę na wakacje bo zamachy terrorystyczne, samolot się rozbije, nie stać mnie na to, świat to okropne miejsce, ludzie są niesprawiedliwi, itd.

80% populacji myśli o nadchodzących problemach i to o tych, które nawet nie istnieją. Bombardowani informacjami z mediów, ciągle się czegoś biomy. W ten sposób wyobraźnia zostaje użyta do niewłaściwych celów. Krótko mówiąc używamy jej przeciwko sobie.

IMG_0214
Logic will get you from A to B. Imagination will take you anywhere. Albert Einstein 

A teraz rozejrzyj się przez chwilę dookoła, przyjrzyj się wszystkiemu co cię otacza. Sofa na której siedzisz, komputer na który patrzysz, ekspress do kawy. Każda z tych rzeczy była kiedyś wytworem cudzej wyobraźni. Nie istniała, ktoś sobie to po prostu wymyślił.

I tak jak zmysły zewnętrzne potrzebne nam są do odczuwania świata zewnętrznego, tak wewnętrzne, czyli – intuicja, podświadomość czy wyobraźnia, do kreowania naszego świata w jakim chcielibyśmy żyć.

Tworzysz siebie, kimkolwiek byś był a raczej wierzył, że jesteś. Twoja obecna sytuacja nie ma z tym nic wspólnego. Nie ważne na jakim etapie życia jesteś, jak bardzo ci źle i ile razy ci się nie udało. Wyobraźnia pomoże ci to wszystko zmienić.

Tylko 3% procent populacji potrafi używać swojej wyobraźni we właściwy sposób. Ale nie musi tak być, każdy z nas stworzony jest tak, by móc jej używać w dowolny sposób i kreować swoje wymarzone życie, codziennie!

The true sign of inteligence is not knowlegde but imagination. Albert Einstein
Dreaming after all is a form of planning. Gloria Steinem

Dlatego tak ważne jest żeby marzyć, i robić to tak często w ciągu dnia jak to tylko możliwe. Kiedy nadchodzi negatywna myśl, albo coś cię trapi spróbuj szybko zastąpić ją tą pozytywną.  Wyobraź sobie to czego chcesz i na tym skup całą swoją uwagę.

Wyobraźnia daje wolność, a w klimacie wolności łatwiej ruszyć z miejsca, łatwiej się rozwijać.

☼ Lubię wyobrażać sobie nasz nowy dom niedaleko plaży z dużym, zielonym ogrodem pełnym motyli. Balkonem na którym rano piję kawę przyglądając się niebu o wschodzie słońca. Dom pełen miłości i spokoju.

☼ Lubię wyobrażać sobie jak lecimy na święta do Europy, pełnej śniegu i świątecznych dekoracji. Momenty w których mam okazję nadrobić czas z bliskimi, kiedy nikt się nie spieszy i dookoła panuje spokojny nastrój.

☼ Lubię wyobrażać sobie, że na swojej drodze spotykam otwartych i przyjacielskich ludzi. Ludzi bezinteresownych, motywujących i wdzięcznych. Ludzi z duszą.

Masz tę samą moc co każdy inny człowiek na ziemi.

Nikt, jak się niektórym wydaje, nie jest bardziej zdolny czy bardziej kreatywny od ciebie. Nikt nie ma lepszego życia dlatego, że jest od ciebie lepszy. Wszyscy jesteśmy jednakowi i wyposażeni w te same narzędzia.

Zasadnicza różnica polega tylko na tym, że niektórzy po prostu podjęli decyzję o wykorzystywaniu tej potężnej siły na swoją korzyść.

A później zaczęli działać!

Kilka banalnych kroków, jak szybciej spełnisz marzenia

Kiedyś bałam się porażki, ALE już się nie boję!

Lepiej być ciekawym, czy powtarzać schematy?

3 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.