Kilka banalnych kroków, jak szybciej spełnisz marzenia

Wiesz już czego chcesz?

Pytam bo większość ludzi nie ma o tym pojęcia.

Jeśli tak, to teraz określ cenę jaką jesteś gotów za to zapłacić a później ją płać. 

Tylko i aż tyle potrzebne jest dzisiaj do osiągnięcia sukcesu.

Niewielu jest w stanie poświęcić nawet chwilę na to, żeby to przemyśleć.

Powyższej rady  udzielił raz zapytany miliarder naftowy H.L. Hunt, który zbankrutował na uprawie bawełny a następnie podniósł się i stał jednym z najbogatszych ludzi na świecie.

IMG_9672

Nie ważne jakie masz marzenie, czy pragniesz zostać pisarzem czy mieć najpiękniejszy ogród, skończyć studia, nagrać film czy zostać tym cholernym milionerem. Zawsze potrzebujesz tych samych narzędzi.

Data zakończenia projektu

Bez niej nic się nie wydarzy, będzie odwlekane w czasie, bo przecież jutro tez zawsze można zacząć. Może to być za 3 miesiące, rok lub 5 lat. Jakieś ramy czasowe będą potrzebne. Oczywiście można je nagiąć i dopasować do warunków, ale coś co ma określony termin realizacji ma też większą szansę na powodzenie.

Nie porównuj się do innych

Każdy idzie swoją drogą, każda droga jest inna i każdy sukces definiuje inaczej. Nie wciskaj się w ramy przygotowane przez społeczeństwo. Ty wiesz najlepiej kiedy czujesz się spełniony i szczęśliwy.

Nie odkładaj wszystkiego na później

Są tacy, którzy wiecznie odkładają wszystko na ostatnia chwilę, pomimo iż sami się z tym męczą. Wiem, bo kiedyś robiłam dokładnie to samo. Zawsze miałam czas na realizację wszystkiego, przy czym lata mijały a budziłam się codziennie w tym samym miejscu.

Ciemną stroną każdego postępu jest prokrastynacja, wahanie się i strach.

Jutra nie ma, jest tylko dzisiaj i teraz. Więc jeśli nie zrobisz czegoś w tej chwili, jest duże prawdopodobieństwo, że zrobisz to za późno, albo nie zrobisz wcale.

IMG_8830

Nowe pomysły przychodzą i odchodzą

Jeśli realizacja nie nadchodzi w ciągu kolejnych tygodni, to znaczy, że lepiej taki pomysł porzucić. Realizowanie nowych celów powinno być świetną zabawą. Im lepszy pomysł w naszym odczuciu, tym więcej będziemy mieli chęci na jego realizację. Od zaraz, a nie od jutra.

Zakładając, że zapaliliśmy się do czegoś, mamy już nasz bullet journal pełen nowych pomysłów, kalendarz zapisany, Pinterest pełen inspiracji, wiemy dokąd zmierzamy i po co. Pytanie tylko co dalej?

Świetne pomysły ma każdy, a jeśli nie ma świetnych to powinien mieć jakiekolwiek. Nie ma złych pomysłów, co dzisiejszy świat udowadnia nam codziennie.

Zatem jak niektórzy ludzie po prostu załatwiają sprawę od początku do końca?

img_0025

Porażka nie jest opcją

Kiedyś najbardziej  bałam się właśnie  porażki, tutaj przeczytasz o tym co się zmieniło.

Priorytety

Mając na uwadze zasadę Pareto, mówiącą o tym, że 80% wyników pochodzi z 20% nakładów. Skupiamy się na tym co przynosi albo ma przynieść najwięcej zysków w przyszłości.

Większość z nas działa właściwie odwrotnie, skupiając całą swoją uwagę na 80%, które przynoszą tylko 20% rezultatów.

Dla prostego przykładu, ile razy dziennie odwiedzamy media społecznościowe? Sprawdzamy ten sam status i przeglądamy te same posty? Media zżerają nasz wolny czas, a my ciągle narzekamy, że mamy go za mało. Pokusy odciągnięcia naszej uwagi są wszędzie.

Wyłącz komputer / telefon / telewizor na jeden cały dzień i zobacz ile zyskasz czasu na realizację innych pomysłów. Wyeliminuj wszystkie pożeracze czasu, bezsensowne powtarzane czynności, które nie przynoszą żadnych rezultatów.

Koncentracja

Poświęć całą swoją uwagę tej jednej czynności. Im trudniejsze zadanie tym częściej zaplanuj przerwy, jednak podczas tych kilku minut skup się wyłącznie nad tym, nad czym obecnie pracujesz.

Rezultaty ze skupienia uwagi na priorytetach i jednym zadaniu w danym czasie, przechodzą najśmielsze oczekiwania. Daj sobie szansę i spróbuj przez tydzień, a zobaczysz ile można osiągnąć i ile właściwie da się zrobić.

Marzenia są potrzebne, plan jest potrzebny, ale najważniejsze to DZIAŁAĆ! 

Czekając na idealny moment i na bycie w pełni gotowym może się nigdy nie wydarzyć. Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, małego kroku. Nie próbuj kroków siedmiomilowych, szczególnie tych pierwszych, nie próbuj skakać i sięgać dalej niż w danym momencie możesz. Małe kroki codziennie, sprawdza się u innych sprawdzi się też u ciebie. Trochę cierpliwości też się przyda.

Twoje życie jest dzisiaj dokładnie w tym miejscu, do którego doprowadziły cię wczorajsze wybory i decyzje.

Zatem jeśli “jutro” ma być inne “dzisiaj” też nie może być takie same.

Powodzenia!

POPRZEDNIE WPISY:

Podziemne Miasto Coober Pedy | 17 Interesujących Faktów

100 Dni w Podróży i 100 Cennych Lekcji

Delfiny w Wielkim Mieście i 25 Innych Ciekawostek o Australii Południowej

 

Źródło: B. Tracey “Maksimum osiągnięć”; L. Jacobs “Your best year”

6 Comments

  1. Dopiero odkryłam twojego bloga ale nawet nie wiesz jakie to motywujące!! Ja ciągle żyje marzeniami o tym aby mieszkać za granicą przy plaży, mam nadzieję, że za kilka lat będzie to możliwe!! Motywujesz :D!!

    1. Witaj i dziekuje za komentarz! Jest mi bardzo milo, ja tez zawsze o tym marzylam i po wielublatach sie udalo. Trzymam za ciebie kciuki!! Milego dnia 😉🙌🏻

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.